"Lirowa 44"

ul. Lirowa 44, Warszawa

Autorzy:pracownia HTT

Opis inwestycji

Budynek przy ulicy Lirowej 44 to zaprojektowany przez pracownię HTT apartamentowiec z prawomocnym pozwoleniem na budowę. Jego bryłę charakteryzuje dynamiczny kształt przecinających się pod różnymi kątami płaszczyzn ścian, użyte szlachetne materiały elewacyjne – piaskowiec, drewno, szkło, stal w ciepłych stonowanych barwach nadają architekturze elegancki, wielkomiejski charakter. Z kolei przydomowe ogrody, drewniane pergole przekrywające ciągi komunikacyjne i starannie zaprojektowana zieleń przestrzeni wspólnych, wykorzystują walory parkowej lokalizacji.

Lokale mieszkaniowe

Wewnątrz zaprojektowano 22 mieszkania usytuowane na 4 kondygnacjach o wysokim standardzie z dogodnymi układami funkcjonalnymi, balkonami lub tarasami, wyposażono je w dwie łazienki, garderoby. Na przestrzeń wspólną składają się hol z recepcją, dwie klatki schodowe i windy. Budynek posiada dwukondygnacyjny garaż podziemny mieszczący 29 stanowisk postojowych oraz komórki lokatorskie. Mieszkania o powierzchni użytkowej od 67 do 124 m2 zlokalizowane zostały na pierwszych trzech kondygnacjach, parterowe z ogródkami o różnej wielkości; ostatnia kondygnacja to duże mieszkania, z przestronnymi częściowo zadaszonymi tarasami, z których roztacza się piękny widok na park Szczęśliwicki oddalony od wejścia do budynku o około 50 m.

Lokalizacja

Ogrodzona działka o powierzchni 1432 m2 jest doskonale położona w centralnej części Ochoty między ulicami Grójecką, Bitwy Warszawskiej i Alejami Jerozolimskimi. jednocześnie jest odizolowana od wielkomiejskiego zgiełku, graniczy z kompleksem parkowym ze wspaniałym starodrzewem, jeziorem, basenem i placem zabaw dla dzieci. W sąsiedztwie znajduje się zabudowa jednorodzinna oraz małe budynki wielorodzinne.